Zamknij X
Objawy - endometrioza

Endometrioza

objawy.org.pl

Tytuł:  Czy to wyrok?
Autor:  klara
12.5.2010, 14:29
Hej dziewczyny!!! Wracam po 4 miesięcznej przerwie, kiedy to w ogromnych nerwach czekałam aż doszuka się ktoś u mnie diagnozy, na podstawie zdjęć usg. Najpierw hormony, a gdy nie pomogły - operacja. Jestem już tydzień po i okazuje się że to endometrioza. Straciłam jeden jajnik (strzępki zostały, ale on już nie zadziała), ale na szczęście drugi jest w pełni sprawny. Niestety całą otrzewną mam tym świństwem zawaloną dośc dużymi ogniskami i natychmiast muszę to leczyć by nie zniszczyło moich jelit (zrosty, torbiele, pęknięcia). Lekarz zaproponował mi zatrzymanie okresu na pół roku silnymi zatrzykami, bardzo droga ta kuracja (ok 500zł jeden zastrzyk kosztuje, dostaje się go co 28 dni). No a potem dożywotnia antykoncepcja, z przerwą na dziecko. Byłam pełna nadzieji, że po operacji wróce tu do was do moich wkresików, a teraz wiem że będzie to możliwe jedynie podczas starania o dziecko (najlepiej krótkotrwałego). Zwracam się do was jako do szacownego i licznego grona doświadczonych kobitek :) Czy któraś z was przez to przeszła?? Czy udało wam się urodzić dzidziusia?? Tylko 7-10% kobiet cierpi na to schorzenie, ale może któraś z was wesprze mnie radą. Wielkie dzieki i pamiętajcie o regularnych badania, bo potem (tak jak u mnie) może być za późno.

Autor:  klaudia
12.5.2010, 14:34
Nie wypowiem sie w kwestii twoego pytania, ale naprawdę 3mam kciuki... domyslam sie co xxx mnie było podejrzenie xxx okazało się nie trafione... ściskam i jestem z Tobą... Napewno sie xxx teraz słuchaj lekarzy - napewno wied

Autor:  Magda
3.8.2011, 08:09
Witam. Niestety ja też to przeżywam. U mnie troszkę inaczej to wykryli. Trafilam w lutym tego roku do szpitala z silnymi bolami do szpitala. Podczas badania usg wykryli u mnie na lewym jajniku torbiel endometrialną wielkości 6x6cm. Dostalam leki hormonalne \"Visanne\" niestety nie pomoglo. W kwietniu tego roku trafilam ponowinie do szpitala, moja torbietka zwiekszyla swoja obietośc do 9x7cm. Teraz jestem po zabiegu laparoskopi. Usuneli całośc, wieksza czesc jajnika zostawili. Traz mamy sierpien a ja znow mam nawrot. Niestety tej horoby nie da sie wyleczyc, mozna ja zaleczyć własnie hormonami:) Mam 21 lat i strasznie to przezywam, bo nie wiadomo czy bede mogla mieć dzeci:(. KOBIETY WARTO SIE BADAĆ I WYKRYWAC \"NASZE\" SCHORZENIA ZA WCZASU!

Autor:  Magda
22.8.2011, 18:16
Witam Was :) ja również mam ten kłopot jak narazie jestem po laparoskopi, dziś dowiedziałam sie ze musze sie leczyć tabletkami za 200zl. Najgorsze jest to ze bardzo chciałabym mieć dzieciaczka a niewiem czy to teraz mozliwe :( ...mam nadzieje ze wszystkie z tego w końcu wyjdziemy Pozdrawiam gorąco

Autor:  
28.8.2011, 13:37
Witam ja również dowiedziałam się że mam endometrioze, od 9 lat staram się o dziecko i bez skutecznie

Autor:  ewela
30.8.2011, 14:36
Ja przeszlam dwie cięzkie operacje w ciągu 2 lat.Też wielkie torbiele - 4x6cm na jajnikach.Jednego jajnika już nie mam.Mam 33lata.Na szczęscie lekarzowi udało sie dobrać odpowiednie leki i mam spokój od paru lat

Autor:  Zosia
4.9.2011, 16:28
Cześć ja od 10 lat zmagam się z tą chorobą, przeszłam dwie operacje, torbiele miały wielkość 6x10cm na jajnikach. Mam obecnie 40 lat i nie udało się mi zajść w ciąże. Prawie cały czas jestem na kuracji hormonalnej. Ostatnio miałam przerwę w braniu leków tylko 3 m-ce i już mam torbiel wielkości 5x4cm. Proszę jeśli możecie to wskażcie kliniki i lekarzy w okolicach Krakowa, którzy mi mogą pomóc w leczeniu. Z góry dzięki. dwie operacje i jeżeli tyko przestane barć leki

Autor:  Zosia
4.9.2011, 16:29
Cześć ja od 10 lat zmagam się z tą chorobą, przeszłam dwie operacje, torbiele miały wielkość 6x10cm na jajnikach. Mam obecnie 40 lat i nie udało się mi zajść w ciąże. Prawie cały czas jestem na kuracji hormonalnej. Ostatnio miałam przerwę w braniu leków tylko 3 m-ce i już mam torbiel wielkości 5x4cm. Proszę jeśli możecie to wskażcie kliniki i lekarzy w okolicach Krakowa, którzy mi mogą pomóc w leczeniu. Z góry dzięki.

Autor:  Malgosia
10.9.2011, 20:36
Mam 43 lata. jestem po 2 cesarskich cięciach. Od kilku lat cierpię na tę chorobę. Mój ginekolog radzi mi operację. Trochę się boję...jak się domyslacie, już nie ze względu na niepłodność. Ja również proszę o kontakt do kliniki i lekarzy w Warszawie lub Lublinie.

Autor:  Justyna
14.9.2011, 19:33
mam 32 lata.Jestem 8 lat po cesarce po 3 latach zrobiła mi się pierwszy raz.Miałam operację na to i po 3 miesiącach z powrotem się odnowiło.Miałam zastrzyki w brzuch rok spokoju i czuję że zaczeło rosnąć i coraz bardziej boli

Autor:  aga
24.9.2011, 16:42
cześć!mam 29 lat i jestem mamą 7-mio letniego synka,które urodzilam przez cesarskie cięcie.od tamtego czasu zmagam się bolesnymi miesiączkami ,stanami zapalnym przydatków,a od dwóch lat wychodzą mi torbiele na jajnikach.właśnie w zeszłym tygodniu trafiłam do szpitala z silnym bólem podbrzusza i dolną częścią pleców .okazalo się że mam torbiela wielkosci 7 cm.po tygodniu leczeniu szpitalnym okazało się ,że brak postępów w leczeniu i jestem umówiona na zabieg usunięcia torbiela.do dnia operacji biorę jeszcze tabletki hormonalne,lecz myślę jednak czy to ma sens-chyba i tak nie ucieknę tym razem spod skalpela.w szpitalu pierwszy raz usłyszałam podejżenie o endomedriozę,lecz nie wytłumaczono mi tego tak jak na tej stronie.JESTEM PRZERAŻONA,BO BARDZO PRAGNĘ MIEĆ DRUGIE DZIECKO!!!A W TYM PRZYPADKU MOŻE TO, STAĆ SIE MAŁO PRAWDOPODOBNE!!!!!

Autor:  iwona
8.10.2011, 16:26
mam 41 lat od 7lat choruję na ENDO! pierwszą operację miałam w 2004r wtedy usunięto mi trzy torbiele po operacji brałam zastrzyki przez trzy miesiące(jeden kosztował ponad 500zł) i co zero efektów po jakimś czasie ponownie odrastają!! potem dostawałam różne inne tabletki co po niektórych czułam się fatalnie:( drugą operację (niestety)miałam 2010 musiałam mieć usunięty prawy jajnik wraz z jajowodem miałam okropne zrosty!!! ale to przy tak rozległych operacjach norma! biorę cały czas Mercilon kontroluję co pół roku jest mała torbiel ale nie rośnie:)) mam jedno dziecko 13-latka:)PROWADZI moje endo pani prof. Skrzypczak i nie narzekam bo na to nie ma lekarstwa i żaden mądrala któremu się wydaje że sprosta tej chorobie myli się nauczyłam się żyć z tym świństwem!! ale nieraz boli wszystko - zrosty plecy nerki i pęcherz!!ale nie rozczulam się mam wokół siebie kochane osoby..POzdrawiam

Autor:  Jola
10.10.2011, 10:56
Witam, mam 41 lat, dwie cesarki za sobą- 16 i 14 lat temu.Mam endometriozę.Jestem dwa tygodnie po laparoskopowym usunięciu torbieli jajnika. Diagnoza, decyzja i świadomość choroby- wszystko dzieje się w tempie błyskawicznym. Przez ostatnie trzy lata nie miałam żadnego badania ginekologicznego.W marcu USG po zapaleniu dróg moczowych wykazało torbiel 5 mm. \"Już\" w maju trafiłam do swojego lekarza, który prowadził mi obie ciąże,i który zaproponował od razu operację. Przygotowania wypełnione były lekami hormonalnymi i niewielkimi zmianami w wielkości torbieli. Cieszę się, że mam to za sobą.Torbiel usunięta, badanie histopat. było zrobione w trakcie operacji, by ew. usunąć wszystko co konieczne- na razie tylko torbiel, i choć endo jest bardzo rozsiana, to jajniki i macica są OK i \"jeszcze może pani rodzić\".Nie planuję. A teraz... będę się uczyć z tym żyć, walczyć, dowiadywać jak najwięcej i zasypywać dołek, w który wpadłam w pierwszym tyg. po.Pozdrawiam

Autor:  Kalina
3.11.2011, 19:02
Witam, mam 43 lata, choruję na endometriozę prawie 20 lat. Pierwsza operacje miałam w 1994 roku. Było to usunięcie jednego jajnika. Mimo tego w 1996 urodziłam syna chociaz miałam marne szanse. Obecnie mam endo rozsiane po całym organiźmie. Ciągle jakieś dolegliwości spowodowane tym schorzeniem, ale pracuję zawodowo, staram sie normalnie żyć. Czasami mam doła, jak każdy to jest zrozumiałe. Obecnie czekam na zabieg, ponieważ z powodu bardzo obfitych miesiączek i krwawień między nimi co też powoduje endometrioza, nabawiłam się niedokrwistości. Pozdrawiam was serdecznie, trzymajcie się

Autor:  jola
6.11.2011, 17:46
Witam, mam 30 lat i od wielu lat mam bolesne miesiączki, słabo mi, boli nawet kilka dni przed okresem. Pierwszy dzien zawsze zwijalam się z bolu. Juz trzeci miesiąć przez poltora tygodnia przed miesiaczka codziennie boli mnie brzuch, nie mam sily - ostatni lekarz dał mi tabletki antykoncepcyjne i stwierdzil, ze z medycznego punktu widzenia jest ok, i nie wie o co chodzi, ze taka uroda i kazal przyjsc za 2 miesiace. W sobotę poszlam do SWIETNEJ lekarki, ktora od razu powiedziala, ze to moze byc endo.. jutro dzownię i zapisuję się na laparoskopię, ktorej się boję ale nei ma wyjscia. ale jak zyc z tym bolem, zmeczeniem kiedy trzeba pracowac, zyc... czytam fora i wszystkie Was Podziwiam za siłę! Ja boje się nastepnego dnia. Napiszcie proszę kilka słow otuchy... z gory dziekuje i mocno pozdrawiam!

Autor:  ela
10.11.2011, 19:30
Mam 41 lat, endometrioze stwierdzono u mnie 12 lat temu, mialam 2 operacje i laparoskopie, w ciaze nie udalo mi sie zajsc, przez 10 lat od ostatniej operacji nie mialam zadnych dolegliwosci, wlasnie od roku sie nasilily i stwierdzono u mnie torbiele na obu jajnikach, z czego jeden 8 na 6, narazie lecze sie akupunktura, chinskimi ziolami i dieta, 2 miesciace bylo ok, ale jak zmienilam klimat to dolegliwosci sie nasilily, teraz zastanwiam sie czy od zmiany klimatu czy wogole? pozdrawiam

Autor:  Monia
11.11.2011, 10:37
Witam,mam 21 lat zapoznałam się ze wszystkimi wypowiedziami na forum i szczerze -przeraziłam się tym co tutaj przeczytałam... Boje się,ze również mnie to może dotyczyć. Miewam na początku miesiączki krew przypominającą rozpuszczoną czekoladę...dowiedziałam się,że może to prowadzić do ENDOMETRIOZY. Jestem przerażona bo nie wyobrażam sobie życia bez potomstwa...kilka m-cy temu miałam silne bóle w dolnej części pleców wylądowałam w szpitalu 3x na kroplówce-robili wszystkie badania i nie wiedzieli co jest...końcową diagnozą była kolka nerkowa-ale co do tej diagnozy tez za specjalnie nie byli przekonani...Wiem,że dopóki nie pójdę do lekarza to nic się nie dowiem...dlatego muszę w końcu się wybrać...ale tak szczerze to zaczynam się poważnie bać po tym co tutaj przeczytałam...

Autor:  ewa
14.11.2011, 10:38
witam mam 33lata i jestem po laparoskopi moge wam polecic lekarza dr med ryszard jankowski xxx mi pomugl a mojej bratowej uratowal zycie

Autor:  Aga
15.11.2011, 23:39
Witam Was wszystkie kochane:) Myslalam ze sama jestem na tym swiecie zta choroba:( czytam to i wiem co przezywacie.Ja mam 24lata,w tym roku trafilam z silnym bolem do szpitala,okazalo sie ze mam zapalenie wyrostka robaczkowego,w trakcie zabiegu laparoskopi musieli ingerowac lekarze ginekolodzy gdyz wykryli na moim jajowodzie silny stan zapalny i zrosty,rowniez na prawym jajniku mialam wyuszczony torbiel sr.4*6cm jajowod zostal usunięty. Nawrot tego cholerstwa mialam w pazdzierniku okazalo sie ze mam stan zapalny lewego jajowodu skonczylo sie na antybiotyko terapii.Nie mam dzidziusia ale ostatnio uslyszalam ze jedyna szansa dla mnie jest sztuczne zaplodnienie,nie wiem ja jestem dobrej mysli.Wierze ze wszystkie sobie poradzimy z ta choroba:)trzymam za wszystkie kobietki kciuki:*

Autor:  Gosia
22.11.2011, 10:51
Witam Was dziewczyny! Ja też to przeżyłam, jestem po zabiegu. Jedna torbiel endometrialna i dwie proste. Niestety laparoskopem nie dało rady tego cholerstwa usunąć, więc byłam \"otwierana\" i się nacierpiałam. W lutym miałam zabieg, a teraz mamy listopad, byłam na badaniu i gin znowu coś wyczuł, na pewno nie torbiel, ale co??? Za kilka dni mam USG czekam jak na wyrok! Najgorsze, że staram się z partnerem o dzidzię i bardzo jej pragniemy, a gin powiedział, że przy endometriozie często jedyna metoda na zapłodnienie to in vitro. To ostateczność, narazie mamy się starać, bo jesteśmy młodzi(27 lat). Czas ucieka, a ja się martwię żeby nie było nawrotu choroby, a jeszcze bardziej, że nie doczekam się potomstwa ): Pozdrawiam.

1 2 > 

Odpowiedz:

Tytuł:
Autor:
Tekst:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Kto ma więcej pasków: zebra czy słoń?

Pozostałe tematy: