Zamknij X
Objawy - endometrioza

Endometrioza

objawy.org.pl

Forum

Czy to wyrok? (klara)
A czy slyszeliscie o kuracji lekiem NALTREXONE
(więcej...)

36
a może preparaty ziołowe? (lusia)
Witam, Pati-jesteś może z Wrocławia? Jesli tak, to czy możesz podac adres gabinetu akupunktury? mój e-mail: zoja8 (więcej...)

6
Silne bóle w czasie miesiączki (Dorota)
Witam, mam 25l., do tej pory mialam bezbolesne okresy, ale odkąd doszło do samistnego proronienia wszystko sie rozlegulowalo, a miesiączki są bolesne, bardzo bolą mnie plecy w części lędzwiowej i do tego kilkusekundowe skurcze w odbycie, co to może być??
(więcej...)

13
czy mam jeszcze szansę na dziecko? (Katarzyna)
Witaj co nas nie zabije to nas wzmocni. Czekanie jest najgorsze wiem to bo ja też chorowałam na endo przez 5 lat ale udało się. Jestem szczęsliwa mamą. Moja choroba spustoszyła mi organizm bardzo szpital za szpitalem to badania to leczenie hormonami to zabieg przedmuchiwania jajowodów to drożnośc jajowodów to znów operacja ,a na koniec słowa mojego lekarz których nie zapomne do końca życia :cytuję\"jak pani chce miec dziecko to niech go pani sobie zaadoptuje, ale proszę nie tracic nadziei\". Ja jej nie straciłam ale było ciężko i miałam wiele razy chwile załamania.Endometrioza robi wszystko aby kobieta nie zaszła w ciążę a najlepszym lekarstwem na tę chorobę jest właśnie ciąża. Banalne to co piszę ale prawdziwe także trzymam kciuki za ciebie nie poddawaj się walcz ile możesz nadzieja umiera ostatnia pozdrawiam.
(więcej...)

12
ciąża przy endometriozie (Sylwka)
ja bole mam przez czaly czas! rok temu mialam laparoskopie ktora potwierdzila chorobe!niepszespane noce,wymioty,bol towarzyszy mi zaraz po pszebudzeniu i gdy klade sie spac:(.Marzylam o dziecku teraz marze zeby normalnie zyc ,pracowac cieszyc sie zyciem ,blagam Boga o sile zeby przezyc kolejny dzien:(zycze Wam dziewczyny duzo sily .
(więcej...)

4
Leczenie endometriozy (Kasica)
witam mam prawie 18 lat i na to forum weszlam szperając w internecie. otóż od ponad pol roku mam krwawienia miedzy miesiaczkami, nie raz to tylko zwykłe plamienia, lecz ostatnio zdarza się że są to silne krwawienia, skrzepy. wcześniej miałam bardzo silne bóle menstruacyjne (zazwyczaj pod koniec miesiączki, w trakcie rzadziej) do tego stopnia, że powodowały one u mnie wymioty, ból ustawał po niespełna godzinie, a ja zmęczona zasypiałam. poszłam z tym do ginekologa miałam jakieś małe badanie dopochwowe, usg ale nic nie wykazalo. lekarz dala mi dosc mocne proszki przeciwbólowe -Mefacit. no i pojawiły się te nieszczęsne plamienia i krwawienia, więc postanowiłam, że muszę pójść ponownie do ginekologa. nie badała mnie juz,bo powiedziala,ze nie trzeba od ostatniej wizyty minelo tylko pół roku, wiec zrobila mi usg, które wykazało,że mam podwyższone endometrium, za mało progesteronu i wydziela mi się jakiś płyn poza macicę... dostałam Cilest- proszki antykoncepcyjne, niby mialo mi to pomóc, uregulować itp. ale jak narazie, znowu mam plamienia może nie tak silne,ale są. nie wiem co robić...czy to jest normalne?
(więcej...)

13
operacja endometriozy (Sylwi)
witam.Mam 21 lat od 3 lat jestem szczęśliwa mamą wraz ze szcześciem przyszły problemy zdrowotne najpierw zle przeprowadzone cesarskie ciecie potem zrosty poronienie a teraz woda pod lewym jajnikiem a co za tym idzie wlasnie podejrzenie endometriozy
(więcej...)

3
jestem chora na to endom (justyna)
musisz pujść do ginekologa ta choroba jest bardzo iebespieczna jeżeli lekarze stwierdzili torbiele musisz je operować Ja już dwa razy byłam operowana ostatnio w pażdzierniku nie czuję się jeszcze dobże ale mam nadzieję że się ztego podniosę .
(więcej...)

2
jak zmniejszyc bóle? ()
mam potworne bóle calej jamy brzusznej,chociaz rok temu przeszłam operacje usuniecia guzow endometrialnych na jajnikach.Jest coraz gorzej-bo bole sa mocniejsze i częstsze.Pomóżcie.
(więcej...)

1
endometrioza (aneta)
Niestety jest to tylko zmniejszenie objawów czasowo
(więcej...)

2
endo (ewelina)
witam mam 24lata mam dwie coreczki jak i po pierwszym porodzie tak i teraz po drogim choruje na endometrioze lekarz zalecil mi stosowanie pigolek czy to skuteczna terapia?
(więcej...)

1
Endometrioza (Krzys21)
Cześć mam 20 lat i od 14 roku życia dokuczały mi takie same bóle jakie opisujesz i również bałam się iść do ginekologa jedyne co mnie do tego przekonało to świadomość gdy obudziłam się pewnego dnia w środku nocy w domu i nie pamiętałam jak trafiłam do domu ze szkoły okazało sie że byłam w amoku spowodowanym bólem. Wystraszyłam się tego okropnie następnie zapisałam się do PANI ginekolog i dostałam magiczna recepte na magiczne pigułki( Tabletki antykoncepcyjne) Co prawda pierwsza miesiaczka po rozpoczęciu brania tabletek była o wiele gorsza od poprzedniej następne okazały się bezbolesne. Na dodatek stosunek podczas okresu gdy partnerka darzy tylko do swojego finiszu idealnie pomaga. Poszperaj razem z nia na forach dotyczacych bólów menstruacyjnych i albo sama się przekona albo znajdzie metode na ból
(więcej...)

2
endomertioza (kari)
Gdy miałam 16 lat wycięto mi jajnika lewego ponieważ miałam guza! w tamtym roku listopadzie znów pojawił się torbiel na jajniku prawym zrobiono mi laparoskopie jajnik został w styczniu tego roku znów przez macice ściągnięto go trzy tygodnie po kolejny na jajniku laparoskopia i teraz Danazol! Jestem mężatką od roku i bardzo chcieli byśmy dziecko!Boje się! Mam pytanie czy Danozol hamuje powstawanie??? u mnie też nikt nie chorował na endometrioze! pozdrawiam
(więcej...)

2
Moja historia z endo (natali25)
dokładnie Cie rozumiem ja też to usłyszałam jeszcze przed operacją... zajsc w ciaze ale jak sie jej nie planuje lub nie ma z kim - to nie jest takie proste a nawet beznadziejne ... ja mam za 3 tyg operacje - mam nadzieje, ze bedzie wszystko dobrze. pozdrawiam
(więcej...)

2
endometrioza (Agnieszka)
witaj agnieszko, wlasnie wykryto u mnie ta przypadlosc, prosze napisz jak sie czujesz i czy masz nawroty choroby, czytam w necie i wiele osob o tym pisze, jestem zalamana... pozdrawiam cie goraco mutsy@xxx
(więcej...)

2
polip (kami)
1;5roku temu poszlam do lekarza mam krwawienia z odbytu,zrobiono mi kolonoskopie i nic nie stwierdzono poszlam do kinekologa też powiedział,że jestem zdrowa i nikt nie wie co mi jest.a ja dalej krwawie a przy tym mam silne bóle.może ktoś z was mi pomoże
(więcej...)

3
endonetrioza (patrycja)
witam mam na imię patrycja jestem po dwóch cesarskich cięciach i dziś byłam u lekarza i powiadomił mnie ze mam tą samą chorobę co moja mama czyli endomediozę mam guza koło jajnika i mam iść na operację jestem załamana to jest dla mnie wielki szok pozdrawiam
(więcej...)

1
ciąża jest możliwa (gość1410)
Witam. U mnie lekarz odkrył endo kiedy miałam już 8-cm torbiel. Operacja i wyrok: endometrioza. Niech Pani spróbuje zajść w ciążę wciągu pół roku bo później będą nikłe szanse. Wtedy nie starałam się o dziecko: miałam 23lata i nie myślałam o założeniu rodziny. Gdy przyszedł czas, wraz z mężem zaczeliśmy chodzić od gabinetu do gabinetu. Lekarze twierdzili, że tylko przez terapię hormonalną(wprowadzenie mnie w stan menopauzy) mamy szansę. Nie podjęłam tej terapii.sSzukaliśmy informacji o innych sposobach, mniej inwazyjnych. Napotkaliśmy na stronę o naturalnych suplementach. (xxx) Porozmawialiśmy z konsultantem, który wyjaśnił na czym polega takie leczenie, jak to działa. Zdecydowaliśmy się. trochę nas to kosztowało.(jakieś 600pln miesiecznie)medycyna naturalna poradziła sobie z chorobą.Po 9-ciu miesiącach okazało się że jestem w ciąży. Pamiętam ten moment: wielka radość i łzy szczęścia. Dziś jesteśmy rodzicami 6-cio miesięcznej Asi.Suplementy profilaktycznie biorę cały czas ale już nie całą kurację, tylko profilaktycznie zestaw witamin i minerałów. Nie mam objawów endometriozy, żadnego bólu, miesiączka jak w zegarku. Mam nadzieję, że już nigdy nie powróci. Dziewczyny, szukajcie niekonwencjonalnych rozwiązań. Lekarz to nie wszystko.Inicjacja, in vitro, terapie hormonalne to duża ingerencja i wielki bałagan w organizmie. Wielkie dzięki za suplementy Dr.Rath!!!
(więcej...)

1

Dodaj nowy temat:

Tytuł:
Autor:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Co jest większe, słoń czy księżyc

Pozostałe tematy: