Objawy - endometrioza

Endometrioza

objawy.org.pl
Leczenie endometriozy


endometrioza jest trudnym schorzeniem głównie przez fakt, iż nie ma do tej pory konkretnego leku jaki byłby w stanie jej zapobiec czy też całkowicie wyleczyć. Istnieją jednak różne metody, które są w stanie uczynić coś w tym kierunku. Do nich można zaliczyć sposoby alternatywne z wykorzystaniem wszelkich ziół jak i wszelkie farmaceutyki.

Należy też dodać, że leczenie jest głównie uzależnione od stopnia zaawansowania endometriozy, wieku danej osoby czy też jej samej chęci do walki o to by mieć dziecko. To oznacza, że sama psychika i podejście pacjentki do wyzdrowienia jest bardzo istotne. Istnieje możliwość leczenia tej choroby za pomocą hormonów bądź chirurgicznie. Jeśli ta pierwsza metoda nie przyniesie skutków, to wtedy niezbędny jest zabieg chirurgiczny. Jednakże nie daje on stu procentowej pewności, ponieważ niestety tylko 30% kobiet po wykonanym zabiegu może zajść w ciążę. Warto zaznaczyć, że nawet po zabiegu niezbędne jest dalsze kontynuowanie leczenia, po to, by nie dopuścić do nawrotu czy też dalszego rozwinięcia tej choroby.

Wszystkim kobietom, które pragną mieć dziecko a u których wykryto endometriozę 1 lub 2 stopnia radzi się, by zaszły w ciąże zanim ich schorzenie bardziej się rozwinie. Ten czas jest dla kobiet z pewnością niezwykle trudny, dlatego tak wielką rolę odgrywa bliskość drugiej osoby jak i okazanie jej zrozumienia.

Niezmiernie ważne jest to by każda kobieta już po wystąpieniu pierwszej miesiączki nie zaniedbywała swojego zdrowia, a to wiąże się z okresowymi badaniami jak i kontrolnymi wizytami u lekarza ginekologa. Dzięki temu jest szansa na wcześniejsze wykrycie a co za tym idzie wyleczenie nie tylko tej choroby ale także innych, które mogą być bardzo niebezpieczne.


Pozostałe tematy: